mój blog będzie o historii czarodzieja z Hogwartu
RSS
niedziela, 26 marca 2006
Witamy

                   WiTaMy

       Witamy   w   szkole   magii   i   czarodziejstwa   w   Hogwardzie

<!-- poczatek kodu wywolania -->

<script type="text/javascript">

<!--

document.write('<script type="text/javascript" src="<\/script>'">http://www.smieszne.pl/resources/joke.php?kolor=000000&rozmiar=11&tlo=eeeeee&link=0000ff"><\/script>');

-->

</script>

Dowcipy i humor? Tylko na: <a href="http://www.smieszne.pl" target="_blank">www.smieszne.pl</a> -> to jest smieszne !

<script type="text/javascript">check_link();</script>

<!-- koniec kodu wywolania -->

16:46, dawid12354
Link Komentarze (1) »
Harry Potter i kziąże półkrwi

O książce:

Harry Potter i jego przyjaciele trafiają nie tylko na szósty rok nauki w Hogwarcie, ale znajdą się też w samym centrum walki z rosnącym w ogromną siłę Sam-Wiesz-Kim.

Mroczny tom szósty pełen jest nie tylko dramatycznych wydarzeń, ale i miłosnych przygód, które ukażą nam bohaterów w zupełnie nowym świetle...

16:41, dawid12354
Link Dodaj komentarz »
Harry Potter i zakon feniksa

O książce:

Harry Potter znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują.

Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót.

Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny...

16:34, dawid12354
Link Komentarze (1) »
Harry Potter i kamień filozoficzny

O książce:

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry`ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę niewidkę. Nigdy też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldermort. Harry Potter i kamień filozoficzny to pierwsza książka z zakrojonej z siedem tomów serii angielskiej pisarki Joanne Rowling. Trzy do tej pory wydane tomy zajmują pierwsze miejsca na światowych listach bestsellerów.

O filmie:

 • Ekranizacja bestsellerowej powieści dla dzieci. Harry Potter, sierota wychowywany przez ciotkę i wuja pewnego dnia dowiaduje się, że jego rodzice byli potężnymi czarodziejami a on sam odziedziczył po nich dar. Żeby nauczyć się z niego korzystać Harry idzie do Hogwartu, specjalnej szkoły kształcącej czarodziejów.

 • W dniu 11. urodzin Harry trafia do szkoły czarodziejów i rozpoczyna serię swoich niesamowitych przeżyć. Mnóstwo magii, złych i dobrych czarodziejów oraz tajemnica, którą starają się rozwiązać Potter wraz z przyjaciółmi, składa się na pierwszą część jego książkowych przygód oraz filmu.


 • Wyczekując z niecierpliwością zbliżających się jedenastych urodzin, Harry Potter po cichu marzy o prezentach od Dursley`ów, niesympatycznych krewnych, którzy zabrali go do siebie po śmierci jego rodziców. Dursley`owie nie lubią Harry`ego i każą mu spać w komórce pod schodami. Jednak jedenaste urodziny chłopca okażą się zupełnie wyjątkowe. Do Harry`ego przychodzi tajemniczy list, napisany zielonym atramentem i przyniesiony przez... sowę. Harry jest zaskoczony i uradowany niespodziewaną przesyłką, ale przerażony wuj Vernon niszczy list zanim Harry zdąży go przeczytać. Następnego dnia list przychodzi ponownie. Niestety i tym razem Dursley`owie niszczą przesyłkę. W ciągu kolejnych dni listy nadal pojawiają się na progu domu Harry`ego. W końcu przerażeni Dursley`owie, nie widząc innego wyjścia, wywożą Harry`ego do leżącej daleko od ich domu chatki. Wszystko wskazuje na to, że ich niecny plan się powiedzie, jednak niespodziewanie gwałtowny podmuch wysadza drzwi chatki, na której progu zjawia się potężny olbrzym Hagrid. Wściekły na Dursleyów za niszczenie listów i próby ukrywania prawdziwej tożsamości ich wychowanka, Hagrid ujawnia niezwykłą tajemnicę: Harry Potter jest czarodziejem! Ku wielkiemu zdziwieniu i niedowierzaniu Harry`ego, okazuje się, że w tajemniczych listach było zaproszenie dla niego. Nadawcy namawiali go, by zostawił realny świat i wstąpił do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, dołączając tym samym do równie utalentowanych uczniów. Hagrid wyjawia Harry`emu tajemnicę śmierci jego rodziców: nie zginęli w wypadku samochodowym, jak wielokrotnie twierdzili Dursley`owie. Zostali zamordowani przez złego czarnoksiężnika Voldemorta, który zostawił charakterystyczną bliznę w kształcie pioruna na czole Harry`ego. Harry jest bardzo zakłopotany opowieściami o swoich rodzicach i zaproszeniem do Hogwartu. Ale nie chce już spędzić kolejnej nocy pod schodami i mieszkać z rodziną, która go nie lubi. Nie waha się więc pójść na londyński dworzec King`s Cross, gdzie odnajduje tajemniczy peron 9 i 3/4 i wsiada w pociąg ekspresowy do Hogwartu. W pociągu wypełnionym studentami pierwszego roku Harry poznaje Hermionę Granger i Rona Weasley`a. Razem z nowymi przyjaciółmi Harry rozpoczyna przygodę swojego życia w Hogwarcie, wspaniałym miejscu, którego niezwykłość przekracza najśmielsze wyobrażenia Harry`ego. Właśnie tu chłopiec odkryje swoje niezwykłe umiejętności, a przede wszystkim znajdzie dom i rodzinę, której dotąd nie miał.


 • Film oparty na bestsellerowej powieści J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny". Tytułowy bohater to osierocony chłopiec, który w dniu swoich 11 urodzin dowiaduje się, że jako dziecko pary potężnych czarowników, sam posiada unikalną, magiczną moc. Gdy Harry rozpoczyna naukę w Szkole Magii, znajduje tam kilkoro oddanych przyjaciół, którzy postanawiają pomóc mu w rozwiązaniu tajemnicy śmierci jego rodziców.

 • Harry Potter sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez swoja ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley traktowali go jak piąte koło u wozu. Piochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą . Jedyna pamiątką z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Jeg opiekuni niezbyt znaosili jego towarzystwo. Jenak zaistniała sytuacja że musili zabrać Harrego do Zoo w urodziny Dudleya. Na miejscu zachodzi dziwne zdarzenie z wężem będącym w terarium. Niedługo potem Harry dostje list którego jednak wuj nie pozwala mu otwierać i spala list. Jednak podobne listy przychodziły wciąż do Harrego. Wuj Vernon chcąc uniknać tych listów zabiera rodzinę wraz z Harrym do opuszczonej chatki na morzu. Tam równierz dociera Hagrid który w końcu dosztacza list Harremu który informuje o tym że chłopak zostaje przyjęty do Hogwartu szkoły magii i czarodziejstwa. Dowiaduje się też że jego rodzice zginęli zabici przez Voldemorta który próbując zabić Harrego sam traci moc. Harry wraz z Hagridem udają się na ulce pokątną gdzie Harry zostaje wyposażony w specjalne przedmioty do nauki magii. Następnie Harry udaje się na peron 9 i 3/4 skąd odjeżdża do Hagwartu. Juz w drodze poznaje przyjaciela o imieniu Ron. Wkrótce tez Harry dostaje się do druzyny Quidditcha jako szukajacy. Po zajściach z górskim trolem w szkole Harry i Ron ratują Herminę Granger która sateje się ich nieodłączną towarzyszką. Z czsem dowiadują się że w szkole jest ukryty Kamień Filozoficzny którego próbuje ktoś wykraść. Podejżewają Snapea nauczyciela od ważenia eliksirów. Próbując udaremnic mu to wykradają się w nocy kiedy ten powiniem był zabrac kamień. Przechodząc przez rózne zabezpieczenia założone przez nauczycieli tylko Harry dociera do sprawcy którym okazuje się Quirrel nauczyciel obrony przed czarna magią. Podczas walkki z nim Harry zdobywa kamień a unieszkodliwia Voldemorata. Następnie budząć się w szpitlu całe ajście wyjaśnia mu Dumbledore dyrektor szkoły. Harry wraca do domu gdzie znów czekają na niego Dursleyowie z czego nie jest zbytnio szczęśliwy.


 • Film oparty na bestsellerowej powieści J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny". Tytułowy bohater to osierocony chłopiec, który w dniu swoich 11 urodzin dowiaduje się, że jako dziecko pary potężnych czarowników, sam posiada unikalną, magiczną moc. Gdy Harry rozpoczyna naukę w Szkole Magii, znajduje tam kilkoro oddanych przyjaciół, którzy postanawiają pomóc mu w walce przerażającym magiem winnym śmierci jego rodziców.


 • Pewnego dnia urodził się Harry Potter miał on na czole bliznę w kształcie błyskawicy. Gdy był małym chłopcem przyszedł do jego i jego rodziców Voldemort który zabił jego rodziców ale go samego nie mógł zabić ponieważ jego mama oddała życie za syna. Harry Potter trafił do domu Dursleów. Pewnego dnia poszli do zoo. Harry zobaczył tam węża i mógł śię z nim porozumieć ponieważ był wężosuty. Pewnego dnia trafił do niego list ze szkoły magii i czarodziejstwa ale jednak okropny wój Vernon zabrał mu go i nie mógł go przeczytać aż wkońcu do domu wleciało bardzo dużo takich samych listów i jeden z nich odebrał. Ale wój Vernon nie mógł tego już znieść to pojechali nad rzekę i w małym domku zamieszkali aż w końcu do domu weszedł duży facet. Miał on na imię Hagrid. Zbrał go on na ulicę Pokątną by kupić wszystkie potrzebne rzeczy do szkoły. Kiedy mieli już wszystkie potrzebne rzeczy Harry miał się udać na peron 9/3 4. Gdy już był w pociągu spotkał tam Rona i Hermionę. Gdy był w szkole zaprzyjaźnił się bardzo z Ronem. Przeżył z nimi dużo przygód np:jak walczyli z trolem aż wkońcu podejrzewali że Snape chce ukraść kamień filozoficzny. Przeszli w troje przez zakazany korytarz ominęli Puszka dzięki Hagridowi ponieważ dal im flet. Później mieli jeszcze dużo zadań którym z prostali aż w końcu Harry się spotkał z Voldemort w twarz na twarz i walczyli ze sobą. Harry przegrał ale jeszcze żył i wylądował w szkrzydle szpitalnym. Rozmawiał tam z Dombledorem- dyrektorem szkoły który mu powiedział że Voldemort już im nie zagraża...KONIEC • Harry jest jedyną osobą, której udaje się przeżyć spotkanie ze złym czarnoksiężnikiem - Lordem Voldemortem. W zdarzeniu jednak giną jego rodzice. Osierocony trafia pod opiekę ciotki Petunii i wuja Vernona. Podczas swoich 11 urodzin dowiaduje się, że odziedziczył po rodzicach magiczne zdolności. Wkrótce trafia do szkoły dla czarodziejów - Hogwarts. Na miejscu zapozna się z tajnikami Quidditch - dość nietypowego sportu, nauczy się latać na miotle, spotka jednorożce i centaury. Przede wszystkim zaś zmierzy się z siłami zła.


 • Młody chłopiec jest czarodziejem ale o tym nie wie. Mieszka u rodziny która go potępia i męczy psychicznie nazywa się Harry Potter. Odkrywa dziwne wydarzenia w swoim życiu. Po pewnym czasie dowiaduje się że jest czarodziejem i jedzie do szkoły Magii i Czarodziejstwa-Hogwartu. • Wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling. Opowieść o magii, przyjaźni i przygodzie. Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

  [opis dystrybutora]


 • W swoje jedenaste urodziny Harry Potter odkrywa, że jest czarodziejem. Wkrótce potem wyrusza z peronu 9 i 3/4 do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam poznaje dwójkę swoich nowych przyjaciół - Rona i Hermionę. Pod okiem surowych, ale dobrych nauczycieli poznaje nowe zaklęcia i wgłębia się w tajniki magii. Pewnego dnia trójka bohaterów odkrywa, że ktoś chce ukraść Kamień Filozoficzny, który został ukryty w zamku, gdzie mieści się szkoła... Postanawiają do tego nie dopuścić.
 • 15:41, dawid12354
  Link Dodaj komentarz »
  Harry Potter i komnata tajemnic

  O książce:

  Tym razem Harry będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym potworem z komnaty tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina, a wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na Harry`ego. W dodatku jeden z najbliższych przyjaciół bohatera znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z tego tomu dowiecie się, jaka była przeszłość Hagrida, jakie sekrety skrywa rodzina Malfoya i kto naprawdę wypuścił potwora.

  O filmie:

 • Harry Potter powrca na drugi rok nauki do Hogwartu. W szkole uczy teraz nowy nauczyciel, Gilderoy Lockhart, sławny pisarz i mag. Tymczasem po Hogwarcie buszuje jakiś straszliwy potwór, który petryfikuje swoje ofiary. Harry będzie musiał stwaić mu czoła, a odpowiedź może znaleźć w tajemniczej komnacie zbudowanej wiele wieków temu ...


 • No więc-Harry Potter jest to fantastyczny film opierający się na przygodach Harrego i jego dwójki przyjaciół-Hermiony i Rona.Już I część tego filmu odniosła wielki sukces nie tylko na ekranach zagranicznych kin,ale również i w Polsce.Harry Potter opowiada o walce małego chłopaca o nadzwyczajnych przeżyciach ze złem,które go wciąż atakuje w ścianach Hogwartu.Osobiście film bardzo mi się spodobał i czekam na następne epizody Harrego Pottera

 • Chyba kazdy Potteromaniak zna juz ta historie choc film jeszcze sie nie ukazal w kinach. Harry Potter i jego przyjaciele sa na drugim roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa HOGWART. W tym roku czeka ich wiele niespodzianek- chocby milosc Hermiony do jednego z nauczycieli (!) czy ogromny potwor grasujacy po zamku. Nie wolno nam tez zapomniec o tajemniczych atakach na ludzi (i nie tylko) przebywajacych w Hogwarcie. Co?? Harry dziedzicem Slytherina?? Jak to?? On?? Odpowiedz na te pytania znajdziecie w kinie podczas projekcji "Harrego Pottera i komnaty tajemnic" :)

 • Harry powraca do Hogwartu, aby ponownie zmierzyć się z niebezpieczeństwem tym razem zagrażającym także jego najlepszej przyjaciółce. Podczas drugiego roku pobytu w Szkole Magii i Czarodziejststwa młody Potter spotyka starych wrogów, poznaje nowego nauczyciela, odkrywa w sobie nowe zdolności, unika śmierci z rąk domowego skrzata chcącego za wszelką cenę uratować mu życie i wraz z dwójką swoich przyjaciół: Ronem i Hermioną znów udaje mu się rozwiązać trudną zagadkę.


 • Kończą się wakacje i Harry ma wrócić do Hogwartu. Jednak coś uniemożliwia Harremu i Ronowi przedostanie się na peron. Jak się okazuje później, to sprawka skrzata domowego Zgredka, który z jakiś powodów nie chce żeby Potter znalazł się w szkole. Wykorzystując latający samochód ojca dwójka przyjaciół dociera do Hogwartu, gdzie wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kilku uczniów będących dziećmi mugoli (tzw. szlamy) zostaje spetryfikowanych. Wiadomo, że zrobił to dziedzic Slytherinu, otwierając Komnatę Tajemnic i wypuszczając z niej straszliwą bestie. Podejrzenia padają na Harrego, gdyż posiada rzadki dar rozmawiania z wężami, podobnie jak Lord Voldemort. Szkole grozi zamkniecie, a Hagrid trafia do więzienia w Azkabanie. Harry i jego przyjaciele muszą się podjąć rozwiązania zagadki Komnaty Tajemnic.


 • Harry, Ron i Hermiona wracają do Hogwartu na drugi rok nauki. Pewnego dnia na ścianie jednego z korytarzy napisany zostaje krwią złowieszczy napis, a obok niego, na lampie powieszona zostaje spetryfikowana kotka woźnego Filcha - pani Noriss. Z czasem w szkole wybucha panika, a ofiar zaczyna być coraz więcej. Jak zwykle trójka naszych bohaterów postanowi rozwiązać tą tajemnicę... • Harry Potter wraca po pierwszym roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa na Privet Drive. Pewnego dnia odwiedza go Zgredek - domowy skrzat. Ostrzega chłopca przed strasznymi wydarzeniami, które mają nastąpić w Hogwarcie. Harry ignoruje ostrzeżenia i wraca do szkoły. Wkrótce kotka woźnego Filcha zostaje spetryfikowana, a na ścianie pojawia się tajemniczy napis. Po Hogwarcie rozchodzą się różne plotki i podejrzenia, ale prawdziwa panika ogarnia szkołę dopiero wtedy, gdy pojawiają się nowe ofiary. Harry i jego przyjaciele próbują odkryć tajemnicę dziwnych ataków. Niedługo potem siostra Rona - Giny - zostaje porwana do tytułowej Komnaty Tajemnic. Harry, Ron i profesor Lokchart ruszają jej na ratunek...

 • Samochody latają, drzewa walczą, a tajemniczy skrzat przychodzi do Harry'ego Pottera by go ostrzec. Tak zaczyna się drugi rok jego niezwykłej podróży do świata magii. W tym roku w Hogwarcie pająki mówią, listy krzyczą. Niezwykła umiejętność Harry'ego, dzięki której porozumiewa się on z wężami, sprawia, że przyjaciele odwracają się od niego. Zapowiada się rok pełen przygód i niebezpieczeństw, poczynając od Klubu Pojedynków, złosliwego tłuczka aż do chwili, gdy na scianie pojawi się krwawy napis obwieszczający, że Komnata Tajemnic została otwarta. Przedstawione w tej czarownej adaptacji drugiej części serii przygód Harry'ego Pottera ocalenie Hogwartu będzie wymagało od Harry'ego, Rona i Hermiony połączenia ich magicznych umiejętności, a także niezwykłej odwagi.
 • 15:37, dawid12354
  Link Dodaj komentarz »
  Harry Potter i więzień Azkabanu

  Opis książki:

  Kolejna, trzecia część opowieści w wersji audio o Harrym Potterze tym razem w trzeciej klasie Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, który z dwojgiem najwierniejszych przyjaciół Ronem i Hermioną toczy walkę ze złem. Uosabia je potężny Lord Voldemort z gronem swych popleczników, którzy nie ustają w wysiłkach pokonania Harry'ego.

  Na szczęście chłopiec ma mądrych i przewidujących opiekunów profesora Albusa Dumbledore'a oraz swego ojca chrzestengo, o którego istnieniu dowiedział się dopiero w tym roku. Z ich pomocą udaremni niejeden spisek Voldemorta

  O filmie:

 • Harry Potter i jego najlepsi przyjaciele Ron i Hermiona, po przerwie letniej powracają do Hogwartu, aby rozpocząć trzeci rok nauki. W tym samym czasie z pilnie strzeżonego więzienia dla czarodziejów ucieka niebezpieczny przestępca - Syriusz Black! Wszystko wskazuję na to, że Black poluje na Harrego. Cały świat czarodziejów rozpoczyna poszukiwania zbiega; z Azkabanu zostają wysłane przerażające istoty - Dementorzy, w celu zabicia przestępcy..

  Film Harry Potter i Więzień Azkabanu to trzecia z kolei ekranizacja powieści J.K. Rowling.

 • Film Oparty jest na ksiązce "Harry Potter i Więzień Azkabanu" - III części z serii J.K.Rowling.
  Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca - Syriusz Black, ojciec chrzestny Harry'ego podejrzany o śmierć Petera Petergiew oraz 8 mugoli. W trzeciej części przygód niezwykłego czarodzieja poznajemy nowego nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape'a. Wyprawiamy się także wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów. Po piętach uczniów depczą mrożący krwe w żyłach Dementorzy.


 • Z pilnie strzeżonego wiezienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? O tym dowiemy się oglądając trzecią część przygód młodego czarodzieja w filmie pt. "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Do szkoły przybywa nowy nauczyciel obrony przd czarną magią Remus Lupin. Dowiadujemy się więcej o przeszłości a szczególnie tamtego wieczoru kiedy zginęli rodzice Harry'ego. Harry, Ron i Hermiona odwiedzają obfitujące w atrakcje Hogsmeade-wioski zamieszkałej przez samych czarodziejów.


 • Trzeci rok Harry'ego w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

  Harry nie może już wytrzymać i we wakacje ucieka od wujostwa. Dowiaduje się wkrótce, że groźny czarodziej Syriusz Black uciekł z Azkabanu - najgorszego więzienia dla czarodziejów. Wszyscy próbują go odszukać. Z więzienia zostają wysłani przerażający dementorzy. Podobno kiedyś Black doprowadził Lorda Voldemorda do rodziców Harrego. Teraz chce odszukać jego... • Harry Potter (znów Daniel Radcliffe) ma już 13 lat. Bez entuzjazmu spędza kolejne już wakacje z Dursleyami. Mimo to nie sprawiał kłopotów i nie stosował żadnych czarów, dopóki... ciotka Marge nie wpadła złożyła im wizyty. Nigdy nie darzyła Harry'ego sympatią, ale tym razem posunęła się zdecydowanie za daleko. W obawie przed karą (wujostwa, a także Ministerstwa Magii) młody czrodziej ucieka. Spotyka Błędnego Rycerza, trzypiętrowy autobus, który zawozi go do Dziurawego Kotła. Na miejscu Harry spotyka Ministra Magii, Korneliusza Knota, który wbrew oczekiwaniom nie jest na niego zły ani nie wyrzuca go ze szkoły, lecz proponuje chłopcu nocleg w pubie, a następnie powrót do Hogwartu, na trzeci rok studiów. Dlaczego? Wkrótce Harry dowiaduje się, że niebezpieczny przestępca Syriusz Black uciekł z więzienia w Azkabanie i prawdopodobnie go poszukuje. Ludzie mówią, że to właśnie Black doprowadził Lorda Voldemorta do rodziców Harry'ego, przyczyniając się tym samym do ich śmierci, a teraz szuka Harry'ego, by i jego się pozbyć.

 • Z więzienia dla czarodziejów - Azkabanu - ucieka groźny przestępca Syriusz Black. W całym magicznym świecie zaostrzone zostają środki bezpieczeństwa, a do Hogwartu zostają wysłani dementorzy. Wkrótce po tym Potter dowiaduje się, że przez Blacka zginęli jego rodzice, gdy przed laty wyjawił Voldemortowi miejsce ich kryjówki. Harry postanawia odnaleźć Syriusza i zemścić się na nim, ale wszystko wskazuje na to, że to on znajdzie Harry'ego wcześniej...
   


 • Harry oraz Ron i Hermiona - jego najlepsi przyjaciele - rozpoczną trzeci rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Kiedy przyjeżdżają do Hogwartu, okazuje się, że atmosfera w szkole jest bardzo napięta - groźny przestępca uciekł z więzienia w Azkabanie, a złowieszczy więzienni strażnicy pilnują szkoły.
 • 15:32, dawid12354
  Link Dodaj komentarz »
  Harry Potter i czara ognia

  Opis książki:

  W tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozegra się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybędą uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.
  Co z tego wynika dla Harry'ego, jego przyjaciół i całego świata czarodziejów, dowiecie się z czwartego tomu Harry'ego Pottera.

  Opis filmu:

 • W Hogwarcie rozgrywa się Turniej Trójmagiczny, na który przybywają uczniowie szkół z Francji i Bułgarii. Zgodnie ze starą tradycją, do turnieju mają być wybrani trzej przedstawiciele, każdej ze szkół. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności do turnieju zostaje wybranych czterech uczestników, w tym i Harry Potter. Odtąd na głównego bohatera czekają trzy zadania, a w związku z nimi wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.

  Film Harry Potter i Czara Ognia to czwarta z kolei ekranizacja powieści J.K. Rowling.

 • W czwartym roku nauki Harrego w Hogwarcie organizowany jest Turniej Trójmagiczny, w którym biorą udział przedstawiciele 3 magicznych szkół. Rywalizują ze sobą w bardzo ciekawych zadaniach i są wybierani przez niezależnego sedziego: Czarę Ognia, ktora w tym roku robi niespodziankę: Hogwart będzie mial 2 reprezentantów, a jednym z nich będzie Harry Potter! Jakby sprawy i tak nie były złe, w dodatku straszny lord Voldemort wydaje się gotowy do powrotu w świat żywych...
 • 15:23, dawid12354
  Link Dodaj komentarz »